Pro svá morčátka hledám milující domov. Všechna jsou moc hodná. Některá jsou mazlivější, některá, i přes veškerou péči mají bázlivou povahu, i přesto jsou skvělými společníky třeba k osamělým lidem. Budou vás vítat, skákat radostí, kvíkat a dožadovat se pozornosti. 

Doporučuji použít PC, pro mobil a tablet stránky z časových důvodů už nepřizpůsobuji.

Pokusím se aktualizovat stránky, která morčátka jsou ještě volná, budu to psát vždy ke konkrétnímu morčátku. Proto se raději ptejte a hledejte hlavně v sekci MIMINKA. U morčátka k prodeji je napsáno, že hledá nový domov. Pokud tuto informaci neuvádím, morčátko zůstává doma.

 Každé morčátko je u mě zvyklé s někým žít, nemám žádné, které by bydlelo samo, proto budu ráda, pokud to bude možné, kdybyste  počítali se dvěma morčátky, kteří jsou na sebe zvyklí. Není to však nutností, nenechám morčátko o samotě, vždy se najde někdo, koho k němu dám. Akorát si na sebe budou muset zvyknout.

Podívejte se i do sekce miminka, samci a samice a vybírejte, třeba vás některé osloví a bude to láska na první pohled. 

Pokud by se našel i začínající chovatel, může mít skvělý start do začátku chovu, protože ze zdravotních důvodů redukuji chov. Již se nemohu starat o morčátka v takové míře, jak bych chtěla. 

Na cenu se prosím ptejte. Cena se odvíjí od barvy, od výstavního jedince, pouze na mazlíčka. 

Pokud nepožadujete PP, cena za morčátko bude nižší.

Podmínky rezervace, prodeje a předání morčete

 • Morče plemene Švýcarský teddy si můžete rezervovat na e-mailu uvedeném v kontaktech.
 • Můžete také požádat o více fotek, zašlu na Váš e-mail.
 • Svou rezervaci prosím potvrďte zaplacením 50% zálohy z ceny. Do poznámek uveďte prosím své jméno a jméno vybraného morčete. Číslo účtu naleznete v kontaktech. Zaplaťte prosím tak, aby peníze na účtu byly do dvou dnů od naší dohody, jinak morčátko nabízím dalšímu zájemci  (tato záloha je závazná, morčátko už roste jen pro vás. Také je nevratná. Peníze z prodeje jdou opět do chovu. Chovem morčat si nevydělávám, chov ušlechtilých morčat je finančně náročný koníček pro chovatelské stanice. 
 • V případě, že by nemohlo dojít k předání morčete z mé strany, samozřejmě vám zálohu vrátím v plné výši.
 • Zbylou cenu doplatíte při osobním převzetí morčete, který upřednostňuji, nebo před objednáním dopravní společnosti.  Dříve přepravci morčátko nepředám. Můžete také ihned zaplatit celou cenu vámi vybraného mazlíčka.
 • Vyzvednout si mládě morčete můžete až po dosažení jeho 4. – 5. týdne věku, kdy dosáhne hmotnost 250 g – 350 g. Raději předávám morče při dosažení hmotnosti 350 g.
 • Doporučuji si pořídit alespoň dva jedince (nemusí být z jedné chovatelské stanice), jinak bude morče strádat a tesknit (člověk nikdy nemůže nahradit morčecího druha).
 • Lze také využít přepravní společnost zvířat.
 • Vždy se však dá domluvit, nutná je každopádně komunikace. Přednost dávám, aspoň při prvním kontaktu, telefonickému hovoru, pak si můžeme e-mailovat. Volejte mi prosím cca od 15.00  –  20.00 hod.
 • Pokud je morče určeno pouze na mazlíka, nesmí se dál použít do chovu. Je to proto, že nejen že nesplňuje standard, ale vyřazeno z chovu je z důvodu přenosu nežádoucích genů, které by vedly k degeneraci plemene (slabší stavba těla, náchylnost k nemocem, genetické vady, rozštěpy atd.)
 • Švýcarských Teddíků v České republice moc není, jejich chov je náročnější, než u jiných plemen, proto jdou do chovu jen silní, zdraví  a vybraní jedinci.
 • Mazlíček nevyžaduje mnoho práce s úpravou srsti. Vše vysvětlím při předání morčete. Samozřejmostí je poradna kdykoliv bude třeba a pokud budu vědět. 
Iveta Melicharová
739 38 Soběšovice

okr.Frýdek-Místek

Moravskoslezský kraj

 
 
č. tel.: 720 620 375
atlantis@chsatlantis.cz

 

2678290063/0800

 

Kde nás najdete?